• Susisiekite +370 5 246 13 48
 • Adresas Justiniškių g. 138, Vilnius

Eksploatacija

Transportuojant bei sandėliuojant stiklo paketus, svarbu laikytis šių rekomendacijų:

 • Kiekvieną stiklo paketą, dėl galimų pažeidimų, reikėtų patikrinti prieš jį sumontuojant. Pažeisti stiklo paketai neturėtų būti toliau naudojami ar montuojami.
 • Transportuojant naudoti specialius stovus.
 • Stiklo paketus visais atvejais transportuoti bei laikyti tik vertikalioje padėtyje. Jų negalima statyti tiesiog ant vienos kraštinės ar vieno kampo, visuomet reikėtų naudoti medines atramas ar gumines kampų apsaugas.
 • Niekada nestumti ir netraukti stiklo paketo žeme.
 • Atramoms turi būti naudojamos medinės kaladėlės. Stiklo paketas turėtų stovėti ant dviejų atramų, svorį paskirstant tolygiai per visą stiklo paketo storį.
 • Stiklo paketai gali būti sandėliuojami tik vertikalioje padėtyje.  Atraminės kaladėlės ir fiksuojantys elementai, saugantys stiklo paketus nuo virtimo, turėtų nepažeisti stiklo paviršiaus ar užsandarinimo briaunos bei turi būti išdėstyti teisingais kampais stiklo lakšto atžvilgiu.
 • Stiklo paketai turi būti laikomi sausose, gerai vėdinamose patalpose, apsaugotose nuo atmosferos poveikio ar tinkamai uždengti, pvz. statybos aikštelėse – brezentu.
 • Stiklo paketų atskyrimui vieno nuo kito, reikėtų naudoti atskiriamuosius sluoksnius (pvz. kamštinių tarpinių, popieriaus ir t.t.).
 • Stiklo paketai turėtų būti apsaugoti nuo tiesioginės saulės. Tai ypač aktualu stiklams su dangomis ar tonuotiems, dekoratyviniams, lakštiniams ir viela armuotiems stiklams, nes jie turi didesnę riziką terminiams dūžiams.
 • Taip pat reikia apsaugoti stiklo paketo briaunos hermetiką nuo tiesioginio UV spindulių poveikio, antraip gali prasidėti priešlaikinis jo senėjimo procesas.

Priežiūra

Statybinės medžiagos, tokios kaip langų rėmai, dažai, sandarinimo jungtys ar juostos yra natūralaus senėjimo proceso objektai.

Norint išlaikyti garantijos galiojimą ir prailginti stiklo paketų eksploatacijos laiką, reikia atlikti reguliarius funkcionalumo testus. Reguliariai ir tinkamais intervalais turi būti atliekami visi priežiūros darbai, tokie kaip langų rėmų dažymas, sandarumo tarp stiklo ir lango rėmo patikrinimas, vėdinimo ir garų slėgio sulyginimo angų apžiūra.

Stiklo valymas

Statybos rangovas yra atsakingas už sumontuotų langų stiklų nuplovimą ir etikečių bei tarpinių liekanų nuėmimą švelniomis valymo priemonėmis.

Reikėtų vengti braižančių įrankių, skustuvo peiliukų ir gremžtukų, nes jie gali subraižyti stiklo paviršių.

Ypač cemento skiedinys ir statybinių medžiagų šarminės medžiagos turi būti nuvalytos nedelsiant, priešingu atveju stiklo paviršius gali būti išėstas ir tapti matiniu.

Jei ant stiklo pateko sandarinimo medžiagų, jas reikia nedelsiant nuvalyti.

Metalo oksidais dengtiems stiklams taikomos specialios valymo instrukcijos:

 • paprasti riebalai gali būti nuvalomi buitinėmis valymo priemonėmis, nenaudojant abrazyvinių priemonių;
 • atsparūs riebalai, t.y. dažų ar dervos dėmės, lipnūs likučiai, turėtų būti ištirpinti atitinkamais tirpikliais, t.y. metilo spiritu, acetonu ar valymo skysčiu, o po to nuplauti. Kai valymui yra naudojami tirpikliai, reikia saugoti, kad jie nepažeistų stiklo paketo užsandarintos kraštinės, tarpinių ar kitų organinių dalių.

Netinkamos valymo priemonės

Stiklų niekuomet negalima valyti stipriais šarminiais tirpalais ar rūgštimis, ypač hidrofluoro rūgštimi ar kitomis valymo priemonėmis, turinčiomis fluorido.

Šie tirpalai gali sugadinti ir stiklą, ir jo padengimą, tuo padarydami neatitaisomą žalą.